Golü At, Küfür Serbest

Eylül 16, 2010, 11:07 pm | Beşiktaş, Futbol, ozhano, UEFA Avrupa Ligi kategorisinde yayınlandı | 4 Yorum

Ezeli rakibe rahat rahat küfür edebilmek için mi o kadar heyecanla golün gelmesini beklediniz? Oraya takımınızı desteklemek için mi yoksa maçla alakasız rakibe küfür etmek için mi geldiniz? Ya da takım öne geçince ezeli rakibe ana avrat sallayın diye direktif mi aldınız? Sanki kurulmuş gibi, önceden hazırlanmışcasına gol geldi, küfür başladı İnönü Stadı’nda. Herşeyi geçtim bu kadar güzel bir oyun, saha içindeki bu kadar baskı ve bu kadar şiddetli bir taraftar desteğinin sonu ancak bu kadar iğrenç bir şekilde bitirilebilirdi. Hafta sonunda karşılaşacağınız rakibinize ana avrat küfür ettiniz de başınız göğe mi erdi? İçimden o zamana kadar tüm saflığımla desteklediğim, sanki Galatasaray’ın bir Avrupa maçıymışcasına heyecanlandığım takım için keşke yenmez olaydı dedim. Bu sadece bu akşam ya da sadece tek bir takım için geçerli değil, hepimiz aynıyız onlar kötü de diğerleri iyi falan değil. Böyle oldukça biz bir arpa boyu yol ilerleyemeyiz. İçimize, benliğimize, ruhumuza işlemiş küfür etmek. Yazık çok yazık.

4 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. çok çok entresan oldu valla.. bi anda küfüre döndüler… yakışmadı bence… bu olmamalı artık…

  2. çok çok entresan oldu valla.. bi anda küfüre döndüler… yakışmadı bence… bu olmamalı artık…

  3. Her daim olan şey bu. Tüm stadlarda geçerli derbi öncesine denk gelen maçın son dakikalarında meydan okuma oluyor işte. ha küfür doğru mu? değil tabi. Ama tribünlerde küfür biter demek biraz hayal. sonuç olarak doğal!

    Anneanne usulü notebook testi

  4. @Seçkin deniz
    Aslında yazılarımın altına yorum yazan arkadaşların düşüncelerine aksi yorumlarda bulunmayı sevmem. Okuyucunun düşüncesidir derim, işi uzatmam. Ancak ne var ki, burada küfür doğru değil diyip yapılanın doğal olduğunu belirtmek başlı başına bir tezatlık içeriyor. Ayrıca olayın boyutunun anneye kardeşe dilin uzatılabilmesi kadar ilerlemesini öğrenilmiş çaresizlik martavalları içerisinde normal görmek ne kadar doğru onu da bilemiyorum. Sonuçta bu olay Fenerbahçe'nin stadında öyle ya da böyle bitme noktasına getirilebilmişse, küfür eden kişi yanındakiler tarafından tartaklanmışsa demekki istenirse olabiliyormuş demektir. Diğer yandan küfür demek biz demek, biz demek küfür demek noktasına kadar gelmişsek işte o zaman bitmişiz biz demektir.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: