Tuncay Şanlı ve Araştırmacı Blogger Farkı

Temmuz 20, 2010, 12:20 pm | Futbol, Galatasaray, gazete, ozhano, Transfer, Tuncay Şanlı kategorisinde yayınlandı | 5 Yorum

22 Haziran’dı Sevgili ozhano Tuncay ve Galatasaray arasında görüşmelerin başladığını söylediğinde. Önemli ve sağlam kaynaklı bir haberdi. Bir blogta yazıldığı için pek itibar edilmemişti tabii ki bu habere. Ama bugün yani 20 Temmuz’da ulusal basında boy boy Sezgin’le Tuncay’ın transfer görüşmeleri, Tuncay’ın Galatasaray’a gelme ihtimalinden bahsediliyor. Tebrikler Sevgili ozhano’ya taa 1 ay öncesinden bu transferi ya da en azından ihtimalini ulusal basın daha uyanamadan bizlerle paylaştığı için. Aşağıda o tarihteki yazısı var ozhano’nun. Yukarıdaki ekran görüntüsü de Fotomaç’tan.

Artık yazalım bari. Gelme ihtimali ne kadarsa gelmeme ihtimali de o kadar. Herşey onun Aziz Yıldırım ile yapacağı son görüşmede bitecek. Denilene göre 2 kere görüşme oldu ve en son olarak tatil sonrasına bırakıldı. Tuncay, Bodrum semalarındaydı en son. Tatili de bitti bitiyor sanırım. Yıldırım bu son görüşmede yine bonservis ödemem sana, bedavaya geleceksen gel derse büyük ihtimalle Galatasaray ile anlaşacak. Fenerbahçe’den fazla bir para istemiyor zaten. Sadece bonservisinin alınmasını istiyor eski takımdan Tuncay. 3 ay öncesinden başlamış denilene göre Sezgin’in görüşmeleri. İlk başta tabiki gelemem teşekkür ederim demiş bizim al yanaklı. Ama Stoke’ta kalmayacağı kesin. Kendisini isteyen 2-3 kulüpte onun istediğinin yarısı kadar para teklif etmesi de Avrupa’da kalma isteğini törpülüyor. Bu arada kaynak ne diye düşünüyorsunuz tabiki. Arkadaşımdan, çaycıdan ondan bundan duyup da buraya yazacak değilim. Şu anda menajerliği Hakan Özlü ve Necdet Tanış’ın elinde. Ama onun akıl hocası 14 yaşında onu TEKSpor’dan Sakaryaspor’a oradan da Fenerbahçe’ye götüren Erdinç Şehit. Tabiki Erdinç Şehit’i de girdiği her işte iflas edip parasını ona buna kaptırmaktan kurtaran da Tuncay Şanlı. Bu nedenle her ne kadar kavgalı olsalar da Şehit onunla ilgili tüm gelişmelerin farkında. Doğal olarak Erdinç Şehit olunca da o da bize yakın…

Gelir gelmez ama ciddi ciddi bir girişim var Tuncay ile ilgili. Olursa arşiv olur, olmazsa da duyumsal hareket deriz olur biter.

Tuncay Şanlı mı? 22 Haziran’da ozhano yazmış…

Reklamlar

5 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. bursasporla yapılan hazırlık maçı öncesi tuncay kendisi daha türkiyeye gelmem çok erken dedi ama ne hikmetse bütün gazeteler uydurma içerisnde bu kadar olur ya insanları aptal yerine koyular resmen

  2. @C3moi
    Geçen sezon özellikle Galatasaray transferler konusunda hedef saptıran bir mentalitede olduğu için gazeteler Galatasaray'ın sayfalarını sallama transferlerle dolduruyorlardı. Ama o zaman transferleri bir Üstünel bir de Polat biliyordu ve ikisi de açıklama konusunda ketumdular. Ama bu sene sağolsun Sezgin var, nedense Galatasaray'ın ilgilendiği futbolcular konusunda doğruluk oranları geçen sezona göre tavan yaptı. İddia ediyorum Stoch transferi ile Üstünel ilgilenseydi son güne kadar herkes Galatasaray'ın Hollanda'dan başka bir oyuncuyu alacağını zannederdi ve son gün imzalar atılıp gece de resmi siteye konulurdu. Böyle elden kapmalar da yaşanmazdı. Buradan hareketle gazetelerin bu sezonki tutturma oranlarının yüksek olduğu kabulüyle Tuncay-Galatasaray görüşmesi de doğrudur. Yazdığım gibi gelir mi gelmez mi bilmem ama alternatifler arasındaydı 1 ay öncesine kadar. Belki de artık görüşmeler de bitmiş ve gelmeyecek olması sebbeiyle Türkiye'yi düşünmüyrum demiştir.

  3. gecen ntv röportajında fb den baskasına gelmem dedi sallama geliyor bu haber bana zaten yuklu bir bonservisi var

  4. @puskas,huseyin
    Bu röportajlar 6 temmuz itibari ile yapıldı. Benim yazım 22 haziranda. Yani bu iki tarih arasında zaten bu işin olup olmayacağı konuşulmuş ve bir sonuca bağlanmıştır. Yazımda da belirtdiğim gibi bu bir transfer haberi değil, görüşmelerin olduğu haberiydi ve anlaşma olmamış ki Tuncay bu şekilde konuşmuş. Gazetelere yeni düşen haberler de büyük ihtimalle Haziran ayında yapılan görüşmelere istinaden olmuş olabilir. Malum Galatasaray'da bu transfer döneminde bir şeffaflık sözkonusu.
    Bir de ister inanırsınız ister inanmazsınız ama Tuncay ile 15 yaşında Sakarya'nın amatör kulüplerinden bir olan TEKspor'da tanışan, onu bu takımın hocası Tamer İlaçan ile birlikte Yaptaş halısahasında görüp takıma dahil edilmesine aracı olan bir insanın yakını olarak ve aşağı yukarı 2 sezon aynı takımda top koşturan biri olarak söylüyorum: Tuncay o zamanlar Galatasaray sempatizanıydı. Zaten yazmaya başladığımdan beri ilk defa böyle bir yazı yazdım. Çünkü Tuncay ile ilgili bilgilere ulaşmak kolay sayılır benim için. Son sözüm Tuncay transferinde artık para konuşur. Hatta şu anki profesyonel! Tuncay için daha da fazla konuşur.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: