Tasarı – Soykırım Komikliği / Bu Tavırlar Gerçek mi?

Mart 4, 2010, 11:21 pm | Türkiye Meseleleri kategorisinde yayınlandı | 1 Yorum

Ülkede bir anda yas havası oluştu neredeyse. Sanki Dünya’da ilk kez Ermeni Soykırımı tanındı herhangi bir ülkede. Efendim Obama ne yapacakmış da, Pelosi gündeme getirecek miymiş, Amerika’yla ilişkiler ne olurmuş? Hükümet, Başbakanlık hemen bir kınama açıklaması yayınlayıp Washington Büyükelçisi Namık Tan’ı geri çağırdı. İyi de çağırsan ne olur çağırmasan ne olur? Sanki Ermeni Soykırımı yasasını kabul etmiş ülkelerle bütün ilişkileri kestik, oralardan büyükelçileri çektik, onlarla ne ticari ne siyasi temas kurmuyoruz da Amerika ile mi kriz çıkacak şimdi?

Aşağıda 2 ekran görüntüsü var Wiki’den. Birincisi Ermeni Soykırımı vardır diyen ülkeleri ikincisi Ermeni Soykırımı vardır diyen 41 Amerikan eyaletini göstermekte. Görüldüğü üzere Başbakanımızın ailecek görüştüğü Berlusconi’nin Başbakanı olduğu İtalya, en büyük ihracatı yaptığımız, doğalgazda neredeyse göbekten bağlı olduğumuz Rusya, karşılıklı olarak vizeleri kaldırdığımız Lübnan, bir çok askeri ve ticari ilişki içerisinde bulunduğumuz Fransa, çok sayıda Türk’ün yaşayıp parlamentolarında milletvekili olarak görev yaptığı Belçika, Hollanda ve İsviçre. Daha da ötesinde üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliği’ne bağlı olarak görev yapan Avrupa Parlamentosu da tanımış durumda soykırımı. Biz hala neyin kavgasını veriyoruz Allah aşkına? Asıl birileri çıkıp bize tüm limanlarımızı, hava alanlarımızı, devlet arsalarımızı nasıl oldu da o çok kızdığımız Ermeni Soykırım yasasını kabul etmiş başta Yunanistan olmak üzere yabancı devletlere sattığımızı ya da emanet ettiğimizi açıklasın.

1 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. Davos'taki “one minute” seneryasunun etkisinin yitirilmesi sebebiyle ikinci oyun sahneye kondu.

  Türk dış siyaseti satılmışlığın ihanetin içerisine düşmüş bir durumda. Din ve kan bağımızın olduğu Azerbaycan, Doğu Türkistan umursamazlıktan geliniyor. Daha kurulmadan kardeşçe duygularla bize bağlı olan Pakistan, Hindistan için kırılıyor. Filistin için ise Başbakan ve tayfası ortalığı ayağa kaldırıyor. Meşhur “one minute” ile Araplar'ın gözbebeği oluyor başbakan.

  Oysa Başbakan'a bir şeyi hatırlatırız: Siz Arap dünyasının değil, Türkiye Cumhuriyetinin başbakanısınız ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini başka devletler için riske atamazsınız.
  ABD, Tayyip Erdoğan'a DAVOS'ta bir koz verdi. Oynanan tiyatroda Türkiye ve Arap dünyasında itibar kazandı. Fakat bunun etkisi geçti. Gözü açık olanlar için ise oyun olduğu ortaya kondu. Yalanların önündeki perde aralandı.

  Bugün “Sözde” Ermeni Soykırım Tasarısı ABD Temsilciler Meclisinde görüşüldü ve kabul edildi. Türkiye hemen Büyükelçiyi çağırdı Tayyip Erdoğan ve ekibi açıklama üstüne açıklama yaptılar. ABD olmadan hiç bir şey yapmayan, her yaptığını ABD'ye danışan Başbakan Hazretleri her ne olduysa birden meydan okumaya başladı. Ardından BAŞKAN OBAMA açıklama yaptı ve kararın onaylanmaması yönünde tavsiyede bulundu.

  Anlayacağınız BAŞKAN OBAMA, Tayyip Erdoğan'ın onurlu duruşu karşısında yenilecek ve böylece Tayyip Erdoğan Hazretleri yeniden itibar kazanmış oalcak. Türkiye'nin dış politikada iflas ettiği gerçeğinin üzeri örtülmeye çalışılacak. Fakat biz tekrar hatırlatıyoruz ki bizim dış işlerimiz malesef çalışmıyor. Eğer Dışişleri BAkanlığı görevde olsaydı bu tasarı şuanda görüşülemezdi.

  Neyse Karagöz ve Hacıvat oyunu sahnelendi. Bizden söylemesi bu karar kabul edilmeyecek rahat olun. Siz arkanıza yaslanın ve oyunu izleyin. Yıktın perdeyi eyledin viran Başbakanım ABD'yi hal etti hemen


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: