>Gaziantep: Zor Deplasman – 5 Gol

Ağustos 9, 2009, 9:44 pm | Futbol, Galatasaray, ozhano, TSL kategorisinde yayınlandı | 5 Yorum

> Gaziantepspor 2-3 Galatasaray

Cenky maç ile ilgili yorumları yapmış. İlk başta yazmayacaktım ama dayanamadım gene. Maddelere geçelim hemen:

1. Maçta yine Sabri’nin olduğunu görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Gaziantepspor ofansı bizim sağ kanadı yol geçen hanına çevirdi özellikle ilk yarıda. Sabri’ye biri ” Kanadındaki adama yakın oyna” demeli; hep ortaya daha yakın duruyor. Tamam Servet ve Gökhan’ın kademesine yakın oynamak istiyor ama bu durumda da kendi kanadı boş kalıyor. Sürekli top, kanadındaki rakibine ulaştıktan sonra karşısına geçiyor. Yakın olsa rakibe topu rahat bir şekilde tutma ve kullanma şansı vermeyecek ama belki de teknik kadro özellikle ortaya daha yakın olmasını istiyor.

2. Maç başlayınca ilk görülen, defanstan ayağa paslarla çıkışlar yerini yine şişirmelere bırakmış olmasıydı. Tabiki bunda G. Antepspor’un ileride topu kaybedince hemen baskı yapmasının etkisi büyüktü ama o bölgede keşke top yapabilen defans adamlarımız olsa demekten alamıyor insan kendini. Şişirmelerin sonucu özellikle ilk yarının 30. dakikasından sonra ve ikinci yarıda ileriye sallanan her top duvara çarpmış gibi geri döndü.

3. Cenky Leo’ya yediği golden dolayı biraz serzenişte bulunmuş ama bana göre pozisyonda golü atan Da Silva topu alınca Leo ara pası ihtimaline karşı ileri doğru bir adım atıyor. Gerçekten ben de ara pası verecek diye düşünmüştüm. Ama beklenen olmadı sert ve düzgün bir vuruş yaptı. Top da çok güzel yere gitti. Yani Leo’dan çok o pozisyonda Da Silva’nın önünü açan oyunculara kızmak lazım.

4. Baros bu akşamın Galatasaray adına en etkisiz adamıydı her ne kadar Arda’ya golü attırsa da. Güçsüzdü, çok çabuk dağıldı ama o sıcakta normal diyelim bu seferlik.

5. Mustafa Sarp bu sezon bu takım askeri olacağını her maçta kafamıza daha çok sokuyor. Yine bir duran top da boş pozisyonda golünü attı. Ama golden daha önemlisi zaman zaman ama kısa süreli oyundan düşse de bu akşam görevini layıkıyla yerine getiren oyunculardan biriydi.

6. Hakan Balta maçın ilk 15 dakikasında kendisinden beklenmeyecek kadar kötüydü. Kanadını iyi savundu ama aldığı topların çoğunu olumlu kullanamadı. Ancak daha sonra oyuna adapte oldu. Kötü görüntüsünden kurtuldu.

7. Gökhan Zan-Servet Çetin ikilisi Sarp ve Ayhan’ın da yardımlarıyla idare ettiler ama Galatasaray’ın yediği ikinci gole neden olan penaltı pozisyonunda, yapılan ortada iki G. Antepli oyuncuya karşı bir tek Sabri’nin o bölgede olması kafamda bu ikili ile ilgili olan soru işaretlerini daha da koyu hale getirdi.

8. Bu sıcak havada oyuncuların nefes almasını sağlayacak zamanı yaratacak bir oyuncu lazımdı. Galatasaray’da da bu adam Ayhan oldu. Aldığı toplarda, topu ayağında tutarak arkadaşlarına vakit kazandırdı. İstikrarlı oyununu bu maçta da devam ettirdi.

9. Aydın, Netanya maçının kahramanları arasındaydı ama o zaman koşu yolunu açarsan gider kahraman olur demiştik. Maça sol kanatta başlayan Aydın verimli olmayınca Keita ile yer değiştirdi ama kar etmedi yine. Çünkü Antep’in iki kanadı da hem güçlü hem de hızlı oyuncular tarafından parsellendi. Doğal olarak da istediği koşu alanlarını bulamadı Aydın. İkinci yarıda ilk yarıya göre daha iyiydi. Kötüydü yerine vasattı demek daha adil olur sanırım.

11. Arda aynen devam. Allah bozmasın. Yazmaya da gerek yok. Tüm gollerin altında imzası var. Helal diyoruz kendisine. Aman nazar değmesin. Ama haybeye sarı kartı gördü. Ne gerek vardı, hakemin çık dediği yerden çık, 5 sn fark eder altı üstü. Tek kzıgınlığım saha kenarında yaptığı gergin hareketler. Kameralar zaten akbaba gibi çekiyor, saha kenarında ağzından bir kötü laf çıkacak diye korktum, sinirle ağzından çıkacak tek laf ceza almasına neden olabilirdi. Sinirlere hakim olmak da lazım. (Yazı bitince tekrar okudum da ne dua etmişim :D)

12. Keita maça iyi başladı. Kanatta buluştuğu toplarda içe katedişleri iyiydi ama yine diyeceğim ki çok çalım atıyor. Bakalım Keita’nın tek pas yaptığını ne zaman göreceğiz? Diğer yandan nefesinin tıkandığı anda yerde yatarken onu yana yatıran kimse Keita’nın hayatını kurtardı. Çok çalım yapınca böyle sakatlıklara uğrama yüzdesi de artıyor haliyle.
13. Nonda takımda kesin olarak kaldı. Forvet transferi düşünüldü ise de şu maçtan sonra iptal oldu büyük ihtimalle.

14. Bu takım defansın ortasında Emre Güngör sağında ise Uğur diye bağırıyor. Bakalım ne zaman olacak?

15. Galatasaray ile ilgili öngörülerde de belirtildiği gibi Galatasaray’ın çoğu maçı gollü geçer savı bu maçta yerine geldi. Galatasaray iyi miydi? Hayır; Kötü müydü? O da hayır. Bu kadar sıcakta, G. Antep gibi önemli bir deplasmanda herşeyden önce üç puan önemliydi. O da alındı. Tebrikler takımıma.

16. Bünyamin Gezer şu hakem camiasında güvendiğim tek hakem. Penaltıyı verdiyse kesin öyle görmüştür. Zaten iki takım futbolcuları da hakeme yardımcı oldu.

17. G. Antep, defansındaki aksaklıkları çözümlerse özellikle kendi sahasında çok canlar yakacaktır.

5 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. >Sayın hocam madde 3'te Franco'yu savunmuşsun. Zaten dün de Sylva boşa koşan adama baktığı için yemişti golü, bugün Franco. Bakmayacaklar hocam kaleyi savunacaklar, yer tutacaklar bu adamlara bu kadar parayı boşa kaçan adamlara bakıp ters tarafa adım atsınlar diye verilmiyor.16. maddeyi de anlayamadım. Bz gibi penaltıydı. Tam Ömer Çavuşoğl gibi çamura yatmışın hocam verdiyse öyle görmüştür falan.Öteki maddelerin altına imza atıyorum.

  2. >Hocam eğer dünkü Sylva'nın yediği golle bugün Leo'nun yediği golü bir tutuyorum deme sakın. Sylva'da yana doğru bir adım atıyor ama rakipten şut o kadar yavaş geliyor ki normal bir kaleci su içer gelir topu alırdı o zamanda. Ama Leo'nun yediği golde top doksana ve hızlı gidiyor. Normal kaleci alanı dahilinde dursa bile çoğu kaelci kurtaramazhocam o şutu.İkincisinde ise ben pozisyona penaltı değil demedim ki hocam. Dediğin gibi penaltıydı bence de ama o maddede anlatmak istediğim hakeme olan güvenimdi. Penaltı olmasa bile "hata yapmış ama birşey görmüş ona istinaden penaltıyı vermiştir muhakkak" derdim.

  3. >Artı kaleciyle ilgili olarak bu sefer ara pası verilip kaleci açı daraltamadan golü yese bu sefer de "kaleci geç kaldı" demeyecek misin hocam?

  4. >Hocam sen bu kalecilere sempati duymaya başladın, şüpheleniyorum aranızda bir şey mi var?Yemeyecekler abi, adam olacaklar! 😀

  5. >Evet Sinan Bolat'tan sonra Leo'nun da haklarını aldım. Artık onun da menajeriyim. Sylva'dansa banane. Yesin önemli değil. Kaleci dediğin gol yememek için uğraşır ama geri kalan 10 oyuncu da rakip şut atarken "dur abi vursun bakalım nasıl olsa kalede kaleci var" der gibi şut atan adama bakmaz, kaleciye gol yedirtmemek için çalışır. Golde hatanın %20 si Leo'nun ise %80 i Şut atan adamın önünde ayağını uzatmayıp onu bozmayan amiyane tabirle aval aval bakanlara.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: