>En Değerliymiş Peh!

Temmuz 30, 2009, 1:09 pm | Futbol, ozhano, TSL kategorisinde yayınlandı | 3 Yorum

> Yukarıdaki tablo, iki tane transfer yapıp “Süper Ligin en değerli takımı biziz” yazıp duranlara karşı eklenmiştir. Eee ne oldu şimdi Elano geldi sıralama değişti. Yarın da Neill gelecek iyice ara açılacak. Evet haklısınız ama kadrodaki oyuncu sayısı daha az ikincinin. Yapın kardeşim transferinizi bize ne. Ne kadar abes yorumlar değil mi?

Normalde benim için yukarıdaki tablonun takımın maddi ederini göstermesinden başka hiçbir önemi yok. “Maddi eder” ile “Takımın değeri” kavramlarının her zaman doğru orantılı olduğunu savunan varsa sabaha kadar tartışabilir kendisiyle. Takımın değerli ise,

1. Altyapıda çok cevherin vardır ki en önemli potansiyel değerdir benim gözümde.
2. İyi transfer politikası izleyip aldığın oyuncular sezon boyunca beklenenin üzerinde takıma katkı sağlar ki bu durumda takım içinde bir değerlerinin olduğundan söz edilebilir..
3. Oyuncuların başka takımlar tarafından ederi üzerinde paralarla transfer edilmek istenir ki bu durumda da senin takımındaki maddi değeri ortaya çıkar oyuncunun.

Tabi bu üç maddeye daha fazlası da eklenebilir. Yarın FB iki transfer daha yapar GS’nin önüne geçer, daha sonra BJK Deco ile Dos Santos’u alır ikisinin de önüne atlar. Bunlar zamana göre değişen tablolar. Çok fazla önem vermeye gerek yok. Önem veren de yok. Geçen sezon ligin en “değerli” takımı kimdi ve ligi kaçıncı sırada bitirdi?

3 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. >Zaten bu değerler neye göre veriliyor onu da anlamıyorum. Adam 5 milyon pound'a alınır, takımında değerini 2 ye katlar; başkası ise beş kuruş bile etmeyebilir. O ndenel dediğin gibi fazla takılmamak lazım. Fenerli olmama rağmen 1. iken de fazla bir anlamı yoktu benim için 2. olunca da olmadı. Sonuncu olsun ne çıkar ki. Gördük geçen sezon zaten…

  2. >Önemi yokmuş, önem veren de yokmuş 😀

  3. >@2. adsız:Laf çakmışsın da konuyu biraz aç bilelim ona göre tartışalım istersen.Artı sen bu tabloyu önemsiyorsan Fener'in Galatasaray'dan daha değersiz olduğunu düşünüyorsun demektir. Kusura bakma ama ben kesinlikle öyle düşünmüyorum.Kendin açından önemsiz olduğunu ama benim önemsediğimi düşünüyorsan geçen sezonun en değerli takımı! olan Galatasaray'ın bu durumu ile ilgili bir post bulabilecekmisin bu blogda? Bir bak bakalım. Benim için toplam değeri 500 milyon euro olsa da takım 5. olmuşsa, o ligde 1. olan takım daha değerlidir. Maddi değeri salla gitsin.Sanırım yorumunda anlatmak istediğin her duruma karşılık cevabını vermiş oldum.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: