>Changeling

Temmuz 26, 2009, 10:49 pm | Sinema kategorisinde yayınlandı | Yorum bırakın

>Clint Eastwood neden bunca sene yönetmenlik yapmamış sadece aksiyon filmlerinde koşturmuş durmuş diye sormadan edemiyor insan Changeling’i izledikten sonra. Yönetmelik açısından muhteşem bir film. Açılar, renkler, sahne geçişleri… Eastwood bu işi çok işi yapıyor arkadaş.

Film yaklaşık 140 dakika ancak sanki 90 dakikaymış izlenimi bırakıyor. Ağır bir havada, ortamda geçiyor olsa da bir hayli hızlı ilerliyor ve seyirciyi içine alıp beraberinde sürüklüyor. “Girl Interrupted”tan sonra Angelina Jolie’yi rol yaparkan hem de başarılı bir şekilde rol yaparken izlediğimiz film, 1930’lar Amerikasını ve o dönemki adalet anlayışını ötesinde bir çok adalet devrimin nasıl vücut bulduğunu anlatıyor. Bir annenin acısı ve arayışının Amerikan Hukuk Tarihi’nde bıraktığı izleri sanki oradaymış gibi izliyoruz.

Oyunculukların hep yüksek kalitede olduğu, Jolie’nin sadece Pitt’in eşi olmadığını hatırlattığı ama en önemlisi Eastwood’un kendine hayran bıraktığı etkileyici bir yapıt Changeling. Film müziklerinin de Eastwood’un elinden çıktığını ve çok yerinde kullanıldığını belirtmek gerek. Kısacası hem bir şeyler öğrenmek, hem de gerçekten 7. sanatın önemli örneklerinden birini görmek için izleyin derim. Onca işin arasında eşimle yaptığımız bu film kaçamağından pişman olmadık, ziyadesiyle etkilendik.

Eastwood Changeling Setinde

Yorum Yapın »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: