>İzlenmeye Değer Bir Film: "Thick As Thieves – The Code"

Temmuz 10, 2009, 10:43 am | Sinema kategorisinde yayınlandı | 2 Yorum

>

Yapım yılı: 2009
Yönetmen: Mimi Leder
Oynayanlar: Morgan Freeman, Antonio Banderas, Radha Mitchell
Konu: Ripley (Morgan), hırsızlık kurallarına uygun olarak yaşayan bir soyguncu, Gabriel (Antonio) ise, yakışıklı, usta bir sokak hırsızdır. Ripley plânladığı büyük soygun için aradığı ortağı bulmuştur. Bu servet ile Ripley, hem Rus mafyasına olan borçlarını ödeyecek hem de kızı Alex’in hayatını kurtaracaktır. Soygun günü geldiğinde binaya girmeyi başarırlar ancak birisi hırsızlar kuralını bozmuştur.
Konu2: Keith Ripley (Morgan), usta bir soyguncudur. Hırsızlığı kurallarına uygun olarak yapıyordur. Polisle iş birliği yapmaz, teslim olmaz, ortağını korur. Ripley’in son ortağı da bu kuralları bozduğu için ölmüştür. Jack Gabriel (Antonio), New York becerikli bir sokak hırsızıdır ve bir o kadar da karizmatik ve yakışıklı. Keith bir gün Jack’in kendisinin de peşinde olduğu bir mücevher satıcısını soyarken gördüğünde yeni ortağını bulur. Birlikte büyük ve tehlikeli bir soygun yapacaklardır. Böylece Keith eski ortağının Rus mafyasına olan borcunu ödeyecek ve vaftiz kızı Alex’in hayatını kurtaracaktır. Bu plan hazırlanırken Keith istemese de Alex ve Jack yakınlaşırlar. Fakat iş bundan daha da karmaşık bir hal alacaktır; birisi hırsızlığın kuralını bozmuştur.
Yorum: Aksiyon ve hırsız – polis sevenler için güzel bir film.. Kurgusu itibariyle diğer hırsız-polis filmlerine benzese de oyuncuların performansı ve beklenmedik bir biçimde gelişen olaylarla zevkli bir 2 saat geçireceksinizdir. Banderas ve Freeman zaten filmin başarılı olacağını kanıtlayan bir ekip. Özellikle sürpriz sayılabilecek güzel bir final ile de film her anıyla iyi vakit geçirmek için ideal… Çok aşırı derecede bir sinema şaheseri beklentisi olmayanların izlemesini tavsiye ederim.

2 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. >Freeman ve Banderas isimleri hatrına izledim bu filmi ama filmden aklımda kalan sadece bazı mantık hataları oldu.Bu filmde Freeman'ın oynamış olmasını unutmak istiyorum.

  2. >Dediğin gibi filmde Morgan Freeman ve Banderas'ın olması beklentileri çok üst düzeye çıkarıyor ki zaten o sebeple son cümlemde aşırı derecede beklenti içerisine girip izlemeyin ama güzel vakit geçirmek için izlenebilir demiştim. Diğer yandan mantık hatası adı altında kurgu ile ilgili bir kaç açık nokta kalmış bana göre de. Bunu kastettiysen haklısın. Ama yine de ben sevdim bu filmi sen sevmemiş olsan da…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: