>Fanatik’in Muhteşem Haberi ve Hasan Şaş

Haziran 21, 2009, 10:58 pm | Futbol, Galatasaray, ozhano, TSL kategorisinde yayınlandı | 1 Yorum

>Tatilden dün gece itibari ile dönüp hala tatil havasından çıkamamış olarak kalktım saat 15.00 civarları. Tatilin en sevdiğim yanı dünyadan bihaber yaşamak ve bunun verdiği muhteşem haz olmuştur her zaman. Düşünün ki saatimi bile yanıma almam tatile çıkarken. Zamanın bile beni kontrol etmesini sevmem. Tabi tatil bitti ve tekrar şef önlüğümü giyip geçtim tezgahın başına. Bir yandan salataya bakıyorum bir yandan maillerime diğer yandan da haberlere. Bakalım neler olmuş bu aralar dedim. Var mı kaale alınacak birşey. Olmaz mı bizim güzide spor gazetelerimiz sağolsun yine muhteşem haberler yapmışlar. Deco, Babel ikisi birden GS’ye geliyormuş, Cavenaghi ve Tevez BJK’deymiş, Poulsen FB’ye gelmek istemiyormuş ama Juve yöneticileri gitmezsen seni falakaya yatırırız demişler. Kendi kendime yine formda bizim gazeteler dedim. Ne varki her zamanki haberlere benzedikleri için üzerlerine yazı yazmaya falan gerek duymadım Hasan Şaş haberini görünceye dek. Öncelikle haberi okumak isyenler buraya bakabilir:

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/-Tamamen-duygusal!_3_HDetail_32_136629.htm

Yapılan habere fazla bir laf etmeyeceğim. Gazetenin genel yayın yönetmeni Necil Ülgen sansasyon yaratacak haberleri çok sever. Yapılan haberlere bakarsak kesin olarak doğruluğunu hiç düşünmeden haber yapılmasına izin veren bir yapıya sahip. Ona gelen bilgi büyük ihtimalle şu: Kulüp geçen hafta sonu Hasan ve birkaç futbolcu hariç tüm futbolculara geçen sezon alacaklarının yarısını vermiş. Bu aynen yazıyor zaten ama YALAN olan Hasan’ın kulübü mahkemeye vermiş olması. Necil işi biliyor tabiki, eğer Hasan parasını alamamış diye haber yapılırsa fazla bir etkisi olmayacak. Buna eğer Hasan kulübü mahkemeye verdiyi eklerse işte o zaman haber bomba gibi patlar. Tabi burada akla acaba GS’li herhangi bir yönetici bu haberi Hasan’ı taraftarın gözünde iyice yıkmak için pazarlamış olabilir mi diye geliyor. Ama böyle bir şey olacağına hiç ihtimal vermek istemiyorum.

Yukarıda da yazdığım gibi düşüncem, tepkim yapılan habere değil haberin altında yapılan yorumlara. Ya insan azıcık sorgular. Bu adam bilmem kaç sene bu formayı giydi. Kaç kere parasını alamadı ya da 1-2 sene gecikmeli aldı. Takım para alamazken ve kazan kaldıracakken yönetimle futbolcular arasında Hakan Şükür ile tampon oldu. Böyle bir adam neden alacağı yüzünden mahkemeye başvursun. Diğer taraftan futbolcu paraları zaten geçen hafta verilmiş. Hasan da sanki aportta bekliyordu parasını alamayınca soluğu mahkemede aldı. Yapmayın Allah aşkına. İnanılacak bir haber mi bu da haberin altında Hasan’ın kelleyi hemen alıyorsunuz. Bir ağabeyimin dediği gibi önemli olan taraftarın çok olanı değil akıllı olanı, düşüneni. At gözlüğü ile taraftarlık yaparsan işte unutulmaz, sulu GS-FB maçı gibi ya da geçen hafta Efes-FbÜlker maçında olanlar olur.

Diğer taraftan yarın öbür gün kulüp Hasan’a alacağını ödemezse ve Hasan mahkemeye giderse ve alacağını mahkeme aracılığı ile isterse suç mu olur sanki? Eğer birinin sana borcu varsa bunu meşru olarak isteyebileceğin kurum Mahkemelerdir. Ne var ki bunda? Lincoln çatır çatır aldı, Guiza çatır çatır aldı da Hasan alamayınca ne yapsın? Ben iyi oynamadım ya da hak etmedim bu parayı mı diyecek?

İbretlik olsun diye haberin altına yazılan bir iki yorumu buraya taşıyorum:

büyük aşk
İşte Hasan Şaş’ ın büyük GS aşkı buna denir. Bunların herşeyi para. Takım filan hepsi hikaye. Hala yedek kulübesinde oturup yılda 2 milyon doları cebe indirmek istiyorlar. Neden kovulmadan gitmek istyemiyorlar. Herşeyi tadında bırakmak varken.
M. A. 21.6.2009 14:47

ahh hasan ahhh
son 2 sene yattın ona say be hasan tmm 2002 de kaldın gitmedin ama o zmn da paranı aldın şimdide dava acıorsun hiç yakışmadı hasan
e. g 21.6.2009 14:23

YA ŞAMPİYONLUĞUN FATURASI?
Sakatlıktan kurtulamayan,antipatiktavırlarıyla taraftarın sabrını taşıran,prim için oyuna girip kaptırdığı toplarla yenilgilere neden olan sayın şaş kaçan şampiyonluğun faturasını da ödermisiniz?
O. A. 21.6.2009 11:8

yazıklar olsun
sen nebiçim bir galatasaraylısın ki daha ayrılalı bir ay bile olmadan kulübü mahkemeye veriyorsun yazık sana
e. e. 21.6.2009 11:3

İşte yukarıdaki fotoda olduğu gibi zamanında başarılarıyla yukarıdaki yorumcuları sevindiren Hasan Şaş ve diğerleri, sendelediklerinde gerek yönetim gerekse taraftar tarafından sırtlarından hemen hançerlendiler. Peki bilinçli yorum hiç mi yok tabiki var onları da unutmayıp buraya aktarmak istiyorum:

araştırmasız !
yorumlara bakıyorum da 🙂 vefalı vefasız muhabbetine geçmişsiniz e olayı bi öğrenin bakalım madem bu kadar ilgiliyiz bu takıma eleştriecek hakkı görüyoıruz kendimizde bari bi araştıralım varmı böyle birşey
fatih sefa 21.6.2009 18:11

yok ya
Yok ben böyle birşeyin olcağına ihtimal vermiyorum. Eğer gerçekçe hayal kırıklığına uğradım.
Oya Gürol 21.6.2009 12:28
bence
hasan şaş yapmaz öle şey…
hakan hakan 21.6.2009 8:24

1 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. >Ayrıca dün gece Hasan Şaş Kanaltürk'te Serhat Ulueren'in programına katılıp böyle bir olay olmadığını, ödemeyi beklediğini, ancak taahhüt edilen tarihten sonra para ödenmezse Fifa ya da Uefa'ya gidip kulübü rezil etmek yerine iş inada binerse mahkemeyle bu işi çözmek zorunda kalabileceğini söyledi. Sonuna kadar haklı. Linderoth yattığı yerden milyon euroları cukka ederken kendi insanımıza yaptığımız bini geçti. Bence hata etmiş hala mahkemeye gitmeyerek. Glatasaray'daki bu dengesizlik, bu vefasızlık, bu ayıplar ne zaman sona erecek!?!


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.
Entries ve yorumlar feeds.

%d blogcu bunu beğendi: